Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/vhosts/200mi.eu/sje.lt/framework/class.database.php on line 61
Sorores Jesu Eucharistici - Seminarai, kursai

Norint teisingai matyti SJE.LT svetainę jums reikalingas Flashplayer papildinys. Prašome instaliuoti čia

Seminarai, kursai

 "Krikščioniško tikėjimo ir sielovadinės praktikos pagrindai (KTSPP) seminarai:

2021 m. lapkričio 12-14 d. d. seminaras “Kančios problema krikščioniškoje tradicijoje“
Seminaro metu bus nagrinėjama: kančios problema biblinėje tradicijoje (Pradžios knyga, Jobo knyga, Raudų psalmės, Kenčiančio Tarno giesmės Izaijo knygoje, biblinė Kryžiaus teologija, etc.); kančios problema teologijoje (kančios kaip tyrinančios, ugdomosios, vienijančios su Kristumi, „atlyginančios“ už nuodėmes ir t.t. vertės iškėlimas klasikinėje teologijoje; paradigmų kaita apmąstant masinės ir radikalios kančios patirtis moderniuoju laikotarpiu; kančia ir sekuliarizmo ideologijos); kančios apmąstymas šiuolaikinėje teologijoje (istorinė, soteriologinė ir etinė perspektyvos). Seminarą ves Dr. ses. Ligita Ryliškytė SJE
 

2022 m. birželio 29 - liepos 3 d.d. Seminaras “Bažnyčia kaip tikėjimo piligrimystė ir bendrystės mokykla“ (Įvadas į ekleziologiją). 

Popiežiaus Pranciškaus mokymo ir II Vatikano susirinkimo dokumentų šviesoje seminaras nagrinės bažnyčios tapatumą ir vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje. Seminaras išpildo vasaros teologijos mokyklos kreditams reikalingus reikalavimus. Ves sisteminės teologijos profesorius Dr. Richard Gaillardetz (JAV).

2022 m. rugpjūčio 9 –13 d.d. seminaras “Sakramentų teologija“

Šiame seminare bus nagrinėjamos šios pagrindinės temos: Biblinės sakramentų teologijos ištakos, sakramentų teologijos doktrininiai pagrindai, sakramentų teologija po II Vatikano Susirinkimo, aktualieji sakramentų teologijos klausimai ir sakramentinis gyvenimas ir dvasingumas.  Ves jėzuitas teologijos profesorius Dr. Peter Folan S.J. (JAV).

 

Šie KTSPP seminarai rengiami kartu su VDU teologijos fakultetu ir Šeimos ir saviugdos centru „Bendrakeleiviai.“ Daugiau informacijos www.bendrakeleiviai.lt/veiklos/programos-saviugda/

 

 Kiti seminarai:

 

2022 m. gegužės 2022 d.d. seminaras “Gydo ne tik vaistai: Sveiko bendravimo kelias”

Savaitgalis skirtas visiems, ieškantiems gilesnės psichologinės ir dvasinės pusiausvyros kasdienybėje ir norintiems pagilinti savo bendravimo įgūdžius. Ves psichoterapeutė ir klinikinės pastoracijos dėstytoja Dr. Anke Bisschops (Nyderlandai), bus verčiama iš anglų kalbos.

 

9 Paskaitų ciklas "Širdies gydymas šventųjų išmintimi" 

Kviečiame į 9 paskaitų ciklą, skirtą susipažinimui su Šventosios Dvasios vaisių išsiskleidimu šventųjų gyvenimuose. Apžvelgsime kaip Dievas gydė jų širdis ir aptarsime, kaip mes galime atverti savo širdis gydymui ir Dvasios vaisiams. Per šventųjų pavyzdį ir užtarimą kartu apmąstysime ir melsime meilės, džiaugsmo, ramybės, kantrybės, malonumo, gerumo, ištikimybės, romumo bei susivaldymo (pgl. Gal 5, 22-23).

Susitikimai vyks nuotoliniu būdu kiekvieno mėnesio 3-ią trečiadienį 18:30-20:30 nuo 2021 m. lapkričio iki 2022 m. liepos. Kiekvieno susitikimo metu dalis laiko bus skiriama paskaitai, o kita dalis - vadovaujamai meditacijai su šventųjų tekstais. Susitikimus ves s. Linda Ceple SJE.

Daugiau informacijos ir registracija 

 

2022 m. birželio 3-5 d.d. Nesmurtinio bendravimo seminaras "Nesmurtinio bendravimo (NB) praktikos gilinimasKaip gėda gali padėti mums susigrąžinti galią ir pasirinkimą"

 

Šis seminaras skirtas gilesniam NB praktikos gilinimui. Dažnai po pykčiu ir kalte randame gėdą ir, galbūt, troškimą patirti pagarbą. Mes patyrinėsime, kaip susisiekti ir susidraugauti su gėda, ir su ja susieta pykčio ir kaltės patirtimi. Dauguma mūsų buvo išmokyti būti gerais, mandagiais ir niekada nejausti ar neišreikšti pykčio bei gėdos. Tačiau NB pagalba galime suprasti, kad, susidraugavus su minėtais intensyviais, nepatogiais jausmais, galime padėti giliau susisiekti su gyvenimu mumyse. Vietoj energijos sutelkimo į strategijas išvengti nepatogių gėdos ar pykčio jausmų, galime susisiekti su savo giliausiomis vertybėmis ir naudoti energiją savo gyvenimui pakeisti.  Turinėjant šią temą naudosime gėdos žemėlapį, meditacijas, diadas ir įvairius pratimus.

Ves John Gather ir Dalia Verbylė SJE. 

Daugiau informacijos

Registracijos anketa
 

2022 m. birželio 10-12 d.d. Nesmurtinio bendravimo seminaras "Nesmurtinio bendravimo (NB) pagrindai"

Nesmurtinis bendravimas (NB) buvo išvystytas amerikiečių psichologo dr. Marshall Rosenberg. Jo mokymas naudojamas daugelyje šalių spręsti konfliktus taikiai ir surasti ryšį su kiekvienu žmogumi. Vienas iš pagrindinių NB aspektų yra tai, kad visi žmonės pasaulyje dalinasi tais pačiais poreikiais, tik renkasi skirtingus būdus juos patenkinti. Šie skirtingi būdai priklauso nuo religijos, kultūros, šeimos, visuomenės, amžiaus, situacijos ir kt. Mes neturime sutikti su skirtingomis strategijomis, kurias renkamės visi, bandydami patenkinti poreikius, bet bendraudami poreikių lygmenyje galime sutikti vieni kitus tikro supratimu pagrindu, kas yra raktas į NB. Antras svarbus aspektas yra tai, ką mes darome, yra bandymas patenkinti minėtus poreikius. Kai jie patenkinti, mes patiriame malonius jausmus, kai poreikiai nepatenkinti -  nemalonius jausmus. Trečias aspektas yra prašymai, išreikšti tokiu būdu, kas tikėtina, kad mūsų poreikiai bus patenkinti. Ir ketvirtas NB komponentas – pastebėjimai be vertinimo. Taip pat susipažinsime su trimis galimybėmis ryšiui sukurti: garbingu savęs išreiškimu, empatija sau ir empatišku klausymu. Visa tai gali prisidėti ne tik spręsti konfliktus, kurti santykius, bet ir ugdyti savyje gilų žmogiškumą bei brandų dialogą, kas yra NB vizija.

Seminaro metu aiškinsimės, kaip minėtus NB komponentus pritaikyti savo kasdieninėse gyvenimo situacijose. Jūs taipogi gausite NB pagrindų praktikos knygelę savo individualiai praktikai ir dalinimuisi su kitais. 

Ves John Gather ir Dalia Verbylė SJE. 

Daugiau informacijos

Registracijos anketa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Visos teisės saugomos, Sorores Jesu Eucharistici