Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/vhosts/200mi.eu/sje.lt/framework/class.database.php on line 61
Sorores Jesu Eucharistici - Apie bendruomenę

Norint teisingai matyti SJE.LT svetainę jums reikalingas Flashplayer papildinys. Prašome instaliuoti čia

Apie bendruomenę

Jau daugiau kaip dešimtį metų šalia seserų bendruomenės Vilniuje priimame gyventi katalikes studentes. Tai vienerių metų programa, suteikianti progą patirti bendruomeninį gyvenimą, labiau pažinti tikėjimą, gilinti dvasinį gyvenimą ir dalyvauti savanoriškoje socialinėje veikloje. Studentės taip pat gauna progą geriau pažinti save, savo pajėgumą mylėti, mokosi bendrauti, dalintis žmogiška patirtimi, sugyventi tarpusavyje. Dauguma gyvenusiųjų studenčių liudija, kad gaunama patirtis pranoksta vien gyvenamosios vietos sostinės centre teikiamus privalumus.

Ugdymo programos ašis – krikščioniško dvasingumo, vertybių pažinimas ir mokymasis tuo gyventi. Kadangi krikščionybėje bendruomenė yra labai svarbi, studentės kviečiamos gyventi intensyvų bendruomeninį gyvenimą – tiek tarpusavyje, tiek bendraudamos su namuose gyvenančiomis seserimis. Vieną vakarą per savaitę jos susitinka su palydinčia seserimi ar kitu asmeniu, pakviestu jos nuožiūra. Daugelis tų vakarų yra skirti pokalbiams apie krikščioniško dvasingumo raidą, aktualius katalikybei klausimus, maldai, pasidalijimams. Kartą per metus organizuojame savaitgalio rekolekcijas ir išvyką. Merginos pagal galimybes bei poreikius kviečiamos dalyvauti maldos programose ir liturginiam laikui pritaikytuose renginiuose, taip pat kasdienėje seserų bendruomenės liturginių valandų maldoje, adoracijoje. Viena sesuo bendruomenėje prisiima koordinatorės palydėtojos tarnystę, tačiau merginos yra kviečiamos kreiptis dvasinio palydėjimo ir į kitas seseris, bendrauti su visomis namuose gyvenančiomis. Tai vyksta įvairiausiomis formomis – pvz., jau keletą metų susiklostė tradicija kartu švęsti ir seserų, ir studenčių gimtadienius, susirinkti prieš ar po didžiųjų metų švenčių.

Į bendruomenę priimame tik studijuojančias merginas katalikes. Spręsdamos, kurias priimti, pirmiausia prašome raštu atsakyti į klausimus, kurie mums padeda geriau suprasti, ko mergina ieško, kokie jos lūkesčiai, po to susitinkame pokalbiui. Stengiamės priimti tas merginas, kurioms labiau reikia šios patirties ir kurioms galime geriau patarnauti. Bandome atsižvelgti, ar jos, gyvendamos drauge, papildytų viena kitą, ar jos „derėtų“ tarpusavyje. Be abejo, kurias iš pretendenčių priimti, svarstome ir maldoje, siekdamos geriau pažinti Dievo valią ir priimti tinkamą sprendimą.

© Visos teisės saugomos, Sorores Jesu Eucharistici