Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/vhosts/200mi.eu/sje.lt/framework/class.database.php on line 61
Sorores Jesu Eucharistici - Artimiausios programos

Norint teisingai matyti SJE.LT svetainę jums reikalingas Flashplayer papildinys. Prašome instaliuoti čia

Artimiausios programos

KTSPP seminaras "Bažnyčia, kas esi?" (Įvadas į ekleziologiją)

2022-06-06
Artimiausios programos >>

Šis seminaras yra KTSPP vasaros seminarų dalis.

Kurso aprašas

Kiekvieną sekmadienį katalikai išpažįsta, kad tiki į vieną, šventą, visuotinę ir apaštalinę Bažnyčią. Bet ką tai iš tikrųjų reiškia? Savo esme Katalikų Bažnyčia yra Dievo iniciatyvos vaisius: ji yra mūsų santykio su Dievu, kurį pažįstame per Jėzų Kristų ir Šventąją Dvasią, matmuo. Šiame įvadiniame ekleziolologijos kurse susipažindami su Bažnyčios slėpinio teologiniu apmąstymu ir jos žadinamu tikėjimu, susidursite su gyvo tikėjimo šių dienų Bažnyčioje iššūkiu ir galimybe. Vedami žymaus teologo t. Ričardo Lennano, turėsite progos patyrinėti Vatikano II susirinkimo įtaką šiuolaikiniam Bažnyčios supratimui. Nagrinėdami tokių garsių teologų kaip Karlas Rahneris, Yves'as Congaras ir Walteris Kasperis idėjas, įgysite naujų įžvalgų apie Bažnyčios teologiją (ekleziologiją). Tyrinėdami Jėzaus Kristaus ir Šventosios Dvasios vaidmenį Bažnyčioje, apmąstysite, kaip Dievo buvimas Bažnyčioje pasireiškia per nuolatinį kvietimą, iššūkį ir vadovavimą. Tokiu būdu Bažnyčia yra ne tik institucija, bet ir pati Katalikų tikėjimo širdis. Kurso metu bus nagrinėjama, ką reiškia gyventi pasaulyje kaip Kristaus mokiniams, pašauktiems į šventumą, taip pat svarstomi struktūriniai Bažnyčios matmenys, ypač atsižvelgiant į popiežiaus Pranciškaus akcentuojamą sinodinę Bažnyčią.

Kurso tikslas: supažindinti su ekleziologijos pagrindais ir šiuolaikinės ekleziologijos ypatumais, ypač kreipiant dėmesį į pokyčius po Vatikano II susirinkimo. Paskaitų ir seminarų metu bus nagrinėjamos šios temos:

  • ekleziologijos pagrindai;
  • šiuolaikinės ekleziologijos ištakos;
  • ekleziologija Vatikano II susirinkimo ir ekumeniniame kontekste;
  • šiuolaikinės ekleziologinės trajektorijos;
  • aktualūs ekleziologijos klausimai.

Kurso dalyviai įgisekleziologinės doktrinos pažinimą dabartiniame visuotinės Katalikų Bažnyčios gyvenimo kontekste.

Kurso dienotvarkėje numatoma kasdienės popietinės Prof. Ričardo Lennan (Boston College, JAV) paskaitos ir atsakymai į dalyvių klausimus nuotolinės vaizdo konferencijos (Zoom) metu bei kasdieniai rytiniai skaitinių ir paskaitų aptarimo seminarai gyvai, vadovaujami sisteminės teologijos Prof. Ligitos Ryliškytės, SJE (VDU, Lietuva, ir Boston College, JAV). Prieš kurso pradžią, dalyviams bus atsiųstas studijų medžiagos paketas su detalesniu kurso aprašu bei rekomenduojamais skaitiniais. Esant poreikiui ir iš anksto suderinus su organizatoriais, bus sudaroma galimybė ir klausytis Prof. Lennan paskaitų nuotoliniu būdu. Registracija Guronių rekolekcijų namuose visais atvejais privaloma.

Kompetencijos: Seminaro dalyviai įgis ekleziologinės doktrinos pažinimą dabartiniame visuotinės Katalikų Bažnyčios gyvenimo kontekste.

Seminarą ves Prof. Ričardas Lennan (JAV). Bus verčiama iš anglų kalbos.

Daugiau apie lektorių (anglų kalba) rasite čia.

Daugiau informacijos ir registracija čia.

Dalyvio įnašas: 325 eur (jei reikalingas VDU pažymėjimas, turite sumokėti papildomus 10 eur į VDU sąskaitą).

Registruotis galima ir el. paštu rekolekcijos@sje.lt arba tel. 8600 56206.

Laukiame Jūsų!

Eucharistinio Jėzaus seserys

 

Grįžti atgal
 
 
© Visos teisės saugomos, Sorores Jesu Eucharistici